A Diáktámogató Központ (röviden DTK) célja, hogy az ELTE IK hallgatóit támogassa tanulmányaik sikeres elvégzésében. A folyamatos fejlődés érdekében, a DTK kutatásokat végez, eredményeit tudományos folyóiratokban jeleníti meg.
Kutatócsoport
Takács Rita, PhD, tanácsadó szakpszichológus, a DTK vezetője
Berzsenyi Lili, pszichológus
Cseterki Tamás, pszichológus
Gogibedasvili Anna, pszichológus (Szombathelyi Campus)
Gyimesi Benedek, pszichológus, PhD hallgató
Kolumbán Pál, pszichológus, PhD hallgató
Mihály Albert, tanácsadó szakpszichológus
Nagy Gabriella, pszichológus
Nagy Viktória, munka és szervezet szakpszichológus, PhD hallgató
Pásztor-Nagy Anett, tanácsadó szakpszichológus
Tevékenységünk
A legtöbb hallgató először gólyaként, a regisztrációs héten találkozhat szervezetünkkel, az Egyetemi alapozó és tanulásmódszertani kurzus keretében. A későbbiekben egyéni diáktanácsadás vagy valamelyik általunk szervezett program, szabadon választható kurzus keretében lehet találkozni velünk.
Az egyéni diáktanácsadás egy olyan szolgáltatás, ami minden Informatikai Karhoz tartozó hallgató számára ingyenesen elérhető. Itt egyénre szabottan foglalkozunk a hallgatókkal. Az egyéni tanácsadás alatt új nézőpontokat kaphatnak ahhoz, hogy sikeresebbek tudjanak lenni, eredményesebbek a tanulmányaikban, elégedettebbek az egyetemi életükben. Közösen térképezzük fel azt, hogy miben fejlődhetnek leginkább, legyen szó az életvezetés (időgazdálkodás, halogatás), a magánélet (család vagy párkapcsolat) vagy tanulás területéről.
Ezen túl a hallgatói közösségi és szakmai élet működését is igyekszünk támogatni. Segítjük a magyar és külföldi kortárs segítők és seniorok működését, tartunk a hallgatói élethez kapcsolódó pszichológiai témákban workshopokat, tréningeket, szabadidős programokat és szabadon választható kurzust. Emellett megszervezzük minden év novemberében a Projektválasztó Fórumot, ahol azokról az egyetemen folyó kutatásokról informálódhatnak a hallgatók, a Mesterképzés Választó Fórumot a karon elérhető MSc képzésekről, valamint minden tavaszi félév végén megrendezzük az első évesek specializációválasztását segítő Specializációválasztó Fórumot is. Ezekről a honlapunkon és facebook oldalunkon is tájékozódhatsz.

Tudj meg többet tevékenységeinkről, programjainkról!
- Projekt Fórum, minden év novemberében
- Specializáció Választó Fórum, minden év tavaszi félévének végén (Bp.)
- Mesterképzés Választó Fórum, minden év októberében
- tréningek/workshopok különböző témákban, városnéző kulturális séták, túrák
- mentorprogram oktatókkal és felsőbbéves un. senior hallgatókkal a következő kurzusok keretében, az oktatók és seniorok számára intervíziós alkalmak szervezése és tartása, emellett külsős pszichológus trénerek beszervezése a kurzusok tréning részének megtartására:
- Egyetemi alapozó és tanulásmódszertani kurzus, kötelező tárgy PTI BSc nappali tanrendesek számára (Bp., Szh.)
- Egyetemi alapozó és tanulásmódszertani kurzus, szabad kredites tárgy tanárképzésen (Bp.)
- Pályaszocializáció és tanulásmódszertan kurzus, kötelező, tanrendbe épített első féléves tárgy PTI (fejlesztő) felsőoktatási szakképzésen (Bp., Szh.)
- Pályaszocializáció és karriermenedzsment, szabad kredites tárgy PTI BSc esti tanrendes képzésen (Bp.)
- Teammenedzsment alapjai – kortárs közösségszervezés az egyetemen és munkahelyen
- demonstrátor (oktatási tevékenységet segítő hallgatók) felkészítő tréningek a félévek elején, félév közben demonstrátor intervíziós alkalmak szervezése és tartása